Belgeseller

Türkiye’de Tiyatro Tarihi Belgeseli [3. Bölüm]

Belgeselin bu bölümü; 1970 yılı baharında açılan eski adıyla “Kültür Sarayı” ya da günümüzdeki adıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde çıkan ve nedeni hala çözülmeyen yangından başlıyor.

Belgeselin bu bölümünde; Kültür Sarayı yangınının tüm detaylarını, Yeşilçam’da yaşanan yozlaşmayı, Devlet Tiyatroları’nın kaftanlara büründüğü dönemden geçerek, 1977 yılı kanlı 1 Mayıs’a, giderek bunaltıcı bir havaya bölünen Devlet Tiyatroları’ndan ayrılıp televizyon ve sinemaya yönelen sanatçılara kadar Türkiye’nin sanat iklimindeki birbirinden önemli dönüm noktasına arşivlerden belgeler ve fotoğraflarla tanık oluyoruz.

Devlet Tiyatroları desteğiyle, Can Dündar’ın hazırlayıp sunduğu “3 Perde”lik belgeselde dönemin tanıkları; Kerim Afşar, Handan Uran, Semiha Berksoy, Cüneyt Gökçer, Şeref Gürsoy, Yıldız Kenter, Atilla Sav, Semih Sergen ve Macide Tanır anlatıyor tüm yaşananları.

Belgeselin 1. bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.


Belgeselin 2. bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.


Bize Destek Olmak İster Misiniz?

Kültür sanat alanında olan bitenleri sizlere sansürsüz olarak ulaştırmak için 6 yıl önce yola çıktık! 6 yıla 37 dergi ve binlerce haber sığdırdık!

Siz de çorbada tuzum olsun diyenlerdenseniz Patreon üzerinden bize destek olabilirsiniz.

https://www.patreon.com/GazeteMustehak


Müstehak

Kâr amacı gütmeyen, derdi sanat olan ve sanatı sizlere ulaştırmanın yeni yollarını bulmak için verdiğimiz uğraşlar sonucu doğan bağımsız bir Müstehak'çı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı