Haberler

Emre Kınay’ın Tekirdağ’da salon isyanı: Ben utandım siz de utanın!

Emre Kınay, bu akşam Tekirdağ’da Ahu Türkpençe’yle sahneleyecekleri ‘Sonra Sonra’ isimli oyun öncesi, Belediye Kültür Merkezi’ndeki salonun halini eleştirerek Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve şehri temsil eden milletvekillerini utanmaya davet etti.
Tiyatro salonunun koltuklarının sıfırlandığını söyleyen Kınay, geri kalan kısmının hasarlı olmasını şöyle eleştirdi: “Camlar kırık, parkeler sökülmüş kalkmış, oyun oynayabilecek elektrik yok, dışarıdan sistem kiralıyoruz, sahne zemini berbat, tuvaletleri sormayın. Zaten fuaye, giriş vs. Amaaa seyir koltuklarını sıfırlamışlar. Biz rahat oturalım, tiyatro, oyun ne ki zaten her şartta oynarlar değil mi? İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına, ben bu salonun cüzi düzenlemelerle yapılamamasından utanıyorum. Siz de umarım utanmışsınızdır Belediye Başkanları ve Mv’leri. Tekirdağ’a yakışmadı. Bu halka yakışmadı.”
emre
Kınay, eleştirisini,  “Bu arada akşam oyuna yer yok. Ama zaten sizden de hiçkimse hiçbir zaman olmadı, olmayacak. Tiyatro size rağmen devam edecek” sözleriyle tamamladı.
 
Kaynak: Diken

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu