İginizi çekebilirVideo Haber

Sunay Akın anlatıyor; ‘Atatürk’ü Selamlayan Çocuk’

Sunay Akın uzun bir süredir YouTube üzerinden yayın yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda tiyatro sanatçısı Altan Erbulak’ın Atatürk ile yaşadığı bir anısını da gelin kendisinden dinleyelim.

“ÇOCUKLARI FARKEDEBİLEN LİDER”

“Erbulak her sabah bir arkadaşıyla Çankaya sırtlarında beklermiş. Çünkü Atatürk’ün her sabah meclise yürüyerek gittiğini, halkla sohbet ettiğini bilirmiş. İki arkadaş her sabah Atatürk geçerken başlarını öne eğerek Ata’yı selamlarlarmış. Başlarını kaldırdıklarında ise Atatürk gitmiş olduğundan onunla bir türlü gözgöze gelemezlermiş. Altan Erbulak bir gün Ata’yı selamlamaya tek başına gitmiş. Yine başı öne eğik beklerken, Atatürk seslenmiş: “Ne o oğlum? Sarı neden gelmedi bugün?” Erbulak, başını kaldırdığında Atatürk’ün yüzünü ilk kez o gün görmüş. Atatürk her gün onları görür, selamlarını alırmış. Atatürk, ülkenin bu kadar yoğun bir gündemi olduğu halde bu çocukları farkedebilen bir liderdi.”


Bize Destek Olmak İster Misiniz?

Kültür sanat alanında olan bitenleri sizlere sansürsüz olarak ulaştırmak için 6 yıl önce yola çıktık! 6 yıla 37 dergi ve binlerce haber sığdırdık!

Siz de çorbada tuzum olsun diyenlerdenseniz Patreon üzerinden bize destek olabilirsiniz.

https://www.patreon.com/GazeteMustehak


Müstehak

Kâr amacı gütmeyen, derdi sanat olan ve sanatı sizlere ulaştırmanın yeni yollarını bulmak için verdiğimiz uğraşlar sonucu doğan bağımsız bir Müstehak'çı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı