DünyadanHaberler

New York Metropolitan Operası bu geceden itibaren her gece geçmiş performansların kayıtlarını 24 saat boyunca ücretsiz olarak erişime açıyor

Dünyadaki neredeyse tüm büyük opera salonları ve konser salonları performanslarını koronavirüsü ( COVID-19) nedeniyle iptal etmek zorunda kaldı. Ve arşivlerini ücretsiz olarak erişime açtı. Ücretsiz erişime açanlar arasına Metropolitan Opera’da katıldı!

COVID-19 nedeniyle neredeyse tüm dünyada kapatılan sanat kuruluşları arasında New York’taki Metropolitan Operası var. Küresel salgın nedeniyle, hem seyircilerinin hem de çalışanlarının güvenliği için 31 Mart’a kadar performansları iptal etti.

New York Metropolitan Operası 22 Ekim 1883’te Faust’un gösterimiyle açılmış 1903’te Carrère and Hastings mimarlık firması tarafından tekrar inşa edilmiştir.

ABD’nin en büyük opera merkezidir ve yılda 220’den fazla performansa ev sahipliği yapmaktadır.

Neredeyse tüm dünyada etkili olan koronavirüsü nedeniyle etkinliklerini iptal etmek zorunda kalan Metropolitan Operası bu geceden itibaren geçmiş performanslarının yayınlarını 24 saat boyunca ücretsiz olarak erişime açanların arasına katıldı.

Evinde vakit geçirirken sıkılmak istemeyenler ve performansları izlemek isteyenler buraya tıklayarak arşive erişebilirler.

Performans takvimine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

16 Mart Pazartesi – Bizet – Carmen

Elīna Garanča ve Roberto Alagna’nın oynadığı Yannick Nézet-Séguin tarafından yönetildi.

17 Mart Salı – Puccini’nin La Bohème

Angela Gheorghiu ve Ramón Vargas’ın oynadığı Nicola Luisotti tarafından yönetildi.

18 Mart Çarşamba – Verdi’nin Il Trovatore

Yönetmen: Marco Armiliato, Anna Netrebko, Dolora Zajick, Yonghoon Lee ve Dmitri Hvorostovsky. 

19 Mart Perşembe – Verdi’nin La Traviata

Diana Damrau, Juan Diego Flórez ve Quinn Kelsey’in oynadığı Yannick Nézet-Séguin tarafından yönetildi. 15 Aralık 2018 tarihinde canlı yayınlandı.

20 Mart Cuma – Donizetti’nin La Fille du Régiment

Yönetmen: Marco Armiliato, oynadığı Natalie Dessay ve Juan Diego Flórez. 26 Nisan 2008’de canlı yayınlandı.

21 Mart Cumartesi – Donizetti’nin Lucia di Lammermoor

Anna Netrebko, Piotr Beczała ve Mariusz Kwiecien’in oynadığı Marco Armiliato tarafından yönetildi. 7 Şubat 2009 tarihinde canlı yayınlandı.

22 Mart Pazar – Çaykovski’den Eugene Onegin

Yönetmen: Renery Fleming, Ramón Vargas ve Dmitri Hvorostovsky’nin oynadığı Valery Gergiev. 24 Şubat 2007’de canlı yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu