Köşe Yazarları

Iraz Yöntem – Tiyatro sadece bir eğlence etkinliği değildir!

Yüzümde kocaman bir gülümsemeyle “MERHABA” diyebilmeyi çok isterdim.Hiç bir sıkıntının ve mutsuzluğun olmadığı,ölümlerin masallarda anlatıldığı, baskı ve sansürün bir fıkra konusunda kaldığı bir dünyadan yazabilmeyi çok isterdim.Ama yine de “MERHABA“!
Dünyanın dört bir yanının yangın yeri olduğu, özellikle yaşadığımız topraklardan ve çevresinden -yine- acıların eksik
olmadığı bir sezona başladık. Belki de bir çoğunuz bu sezonu açmadınız, hatta açmak bile istemiyorsunuz.Yeryüzü kana bulanmışken
seyirci koltuğuna oturmaya hiç niyetiniz yok belki de.. Ama biz o oturmadığınız, oturmak istemediğiniz koltuklara oyunlar oynamaya devam edeceğiz; tam da bu sebeple hem de Dünya da olup bitenlere dair söyleyecek çok sözümüz var çünkü. Bunu da yapabileceğimiz
-mesleğimiz gereği- tek yer, dört elle sarıldığımız sahnelerimiz! Çünlü bizlerde önce İNSANIZ! İnsana dair ne varsa şu hayatta o sahnelerden tüm hikayeleri anlatmaya, göstermeye, yaşatmaya devam edeceğiz.. Ne kadar baskı görürsek görelim, binbir zorlıkla mücadele ederek, varımızı yoğumuzu ortaya koyarak dertlerimizi paylaşmaktan vazgeçmeyeceğiz.
Unutmayın, tiyatro sadece bir eğlence etkinliği değildir! Paylaşmak bizim için bir ihtiyaç; ama bir tane olmazsa olmazımız var; SEYİRCİ! Sadece güzel, mutlu ve eğlenceli anları değil, yeryüzündeki tüm vahşetleri, mutsuzlukları, acıları da paylaşarak hafifletebiliriz..
Hayatın dertlerini bizimle paylaşan herkese sonsuz teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı