DünyadanHaberler

De Wolff koronavirüsü nedeniyle Avrupa turnesini iptal etti, canlı yayın ile hayranlarından 5.338 euro bağış topladı

“DeWolff” adlı rock grubu dünya üzerinde hızla yayılan ve ölümlere sebep olan yeni tip salgın yüzünden Avrupa Turnesini iptal etmek zorunda kaldı. Destek kampanyası başlatan gruba hayranları 5.338 euro destekte bulundu.

Hollanda’da Luka van de Poel ve Robin Piso kardeşler tarafından 2007 yılında kurulan ve psychedelic bir rock grubu olan DeWolff, yeni albümü “Tascam Tapes”i piyasaya sunmasının ardından Avrupa turnesine çıktı.

Ancak 8 Mart’ta ilk konserini Çek’te veren grup, dünya üzerinde hızla yayılan ve ölümlere sebep olan koronavirüsü nedeniyle başta Budapeşte, Viyana ve Graz olmak üzere tüm Avrupa turnesini iptal etmek zorunda kaldığını duyurdu.

Albüm satışlarından çok para kazanmadıklarını ve en önemli gelir kaynaklarının turneler olduğunu söyleyen grup şuan için 1 Nisan’a kadar bütün konserlerini iptal ettiğini duyurarak “Dünyada kötü durumda olan insanlar olduğunu biliyoruz. Bu durumlardan çıkmanın en iyi yolu birbirimize yardım etmektir. Normalde bu tür şeyleri asla yapmayız ancak bizimde başka bir seçeneğimiz kalmadı! 14 Mart günü Grand East’te sergileyeceğimiz konseri buradan ücretsiz olarak yayınlayacağız eğer sizde bu konseri izler ve beğenirseniz bize bağışta bulunabilirsiniz.” dedi.

DeWolf’un canlı olarak yayınladığı konseri şu ana kadar toplam 76 bin kişi tarafından izlenirken, başlatılan yardım kampanyasına katılan 352 kişi, 5 bin 338 euro bağış yaptı.

Eğer konseri izlemediyseniz altta bulunan videodan tamamına ulaşabilirsiniz. Bağış kampanyasına katılıp gruba destek olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Konserin tamamına buradan ulaşabilirsiniz

DeWolff and The Grand East live at Muziekgieterij, Maastricht

= CORONA LIVESTREAM CONCERT =DeWolff en The Grand East live at Muziekgieterij, Maastricht. This is a free concert, but please help us getting through the coming months: https://gf.me/u/xq3pkz19:30 The Grand East 20:30 DeWolffEnjoy the show, music never stops!

Gepostet von DeWolff am Samstag, 14. März 2020


Bize Destek Olmak İster Misiniz?

Kültür sanat alanında olan bitenleri sizlere sansürsüz olarak ulaştırmak için 6 yıl önce yola çıktık! 6 yıla 37 dergi ve binlerce haber sığdırdık!

Siz de çorbada tuzum olsun diyenlerdenseniz Patreon üzerinden bize destek olabilirsiniz.

https://www.patreon.com/GazeteMustehak


Müstehak

Kâr amacı gütmeyen, derdi sanat olan ve sanatı sizlere ulaştırmanın yeni yollarını bulmak için verdiğimiz uğraşlar sonucu doğan bağımsız bir Müstehak'çı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı