DünyadanHaberler

Broadway’de, Uluslararası Sahne Çalışanları Birliği hükümete yardım çağrısında bulundu

Koronavirüs (Covid-19) salgını yüzünden kapatılan tiyatro salonları kısa süre içinde Broadway tiyatrolarını ekonomik açıdan olumsuz yönde etkilemeye başladı.

Broadway’de aktörleri (Actors’ Equity) ve müzisyenleri (Local 802) temsil eden sendikaların hükümetten bulundukları yardın çağrısına Uluslararası Sahne Çalışanları Birliği’de (IATSE) sessiz kalmadı.

IATSE Uluslararası Başkanı Matthew D. Loeb, “Şu anda, eğlence endüstrisinin tüm sektörlerindeki binlerce üyemiz hükümetin zorunlu iptalleri nedeniyle mali sıkıntı yaşıyor.” diyerek Covid-19 salgınından etkilenen üyeleri için tedavi konusunda yardım beklediklerini, bu süreçte işsiz kalan meslektaşları içinde bir “destek paketi” beklediklerini açıkladı.

Bildirisi, etkilenen üyeler için sağlık ve işsizlik ödeneklerini sağlayacak bir yardım paketini teşvik etmeye devam ediyor.

Uluslararası Sahne Çalışanları Birliği açıklamasında;

Şu anda, sektörlerdeki binlerce üyemiz, hükümetin zorunlu iptalleri nedeniyle mali sıkıntı çekiyor. Sektör çalışanları için COVID-19 virüsüyle mücadelede sırasında doğacak hasarlar için “teminat” sağlanmalıdır.

Federal hükümeti, bu kriz sonucunda gelirleri kaybedilen işçilere öncelik veren bir yardım paketini kabul etmeye çağırıyoruz. Eğlence çalışanlarının ve ailelerinin mali istikrarını sağlamak için sağlık yardımlarının sürekliliğini sağlamak, gelişmiş ve uzatılmış işsizlik, engellilik ve işçi tazminatı sigortası gibi güçlü önlemler gereklidir. Buna ek olarak, hükümet üyelerimizi de kapsayacak şekilde özel bir acil ücretli izin hakkı çıkarmalıdır.

Bu önlemlerin, Coronavirüs’ün ekonomik sonuçlarını en zor şekilde hisseden işçilere etkili bir acil yardım sağlaması açısından mümkün olduğunca kısa sürede yürürlüğe konması çok önemlidir.

Kaynak: PlayBill


Bize Destek Olmak İster Misiniz?

Kültür sanat alanında olan bitenleri sizlere sansürsüz olarak ulaştırmak için 6 yıl önce yola çıktık! 6 yıla 37 dergi ve binlerce haber sığdırdık!

Siz de çorbada tuzum olsun diyenlerdenseniz Patreon üzerinden bize destek olabilirsiniz.

https://www.patreon.com/GazeteMustehak


Müstehak

Kâr amacı gütmeyen, derdi sanat olan ve sanatı sizlere ulaştırmanın yeni yollarını bulmak için verdiğimiz uğraşlar sonucu doğan bağımsız bir Müstehak'çı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı