Dünyadan

Bale Sanatçıları ve köpeklerin birlikteliği ‘Dancers & Dogs’

Köpeklerin girdikleri her ortama neşe kattığını biliyoruz. Peki bale sanatçılarının fotoğraf çekimine girseler ne olur?

“DANCERS & DOGS“, 2017 yılının başlarında bir gün rastgele bir fikir olarak başlamış. St. Louis merkezli profesyonel fotoğrafçılar Kelly Pratt ve Ian Kreidich, Saint Louis Balesi ile birlikte çalışmaktalardı. Yeni bir vizyon düşünen çiftin aklına şu soru geldi: “Bale dansçılarının fotoğraflarını köpeklerle çeksek?

İlk düşünüldüğünde garip bir kavramdı ve bir anlam ifade etmiyordu. Bale genellikle havasız, karamsar olarak görülür ve köpeklerin doğası gereği eğlenceli, mutlu olduğu bilinmektedir.

Ancak, Ericka ve bir İngiliz Bulldog Baxter’in ilk fotoğrafını çektikten sonra, Kelly ve Ian bu konsepte âşık olup ülke genelinde 10’dan fazla şehirde 100 dansçı ve 100 köpeğin fotoğrafını çekecek bir proje olan “DANCERS & DOGS“u başlatmışlar.

Sonuç olarak ortaya “DANCERS & DOGS” isimli bir de kitap çıkmış. Kitabın içeriğinde, 200’ün üzerinde fotoğraf sayfası ve en sevilen sahne arkası öyküleri bulunuyor.

Kitabın gelirinin bir kısmı, evcil hayvanlara yeni evlerini bulmaları yardımcı olan ve kar amacı gütmeyen “Stray Rescue”ya gidiyor.

KaynakFarklıfarklı.com


Bize Destek Olmak İster Misiniz?

Kültür sanat alanında olan bitenleri sizlere sansürsüz olarak ulaştırmak için 6 yıl önce yola çıktık! 6 yıla 37 dergi ve binlerce haber sığdırdık!

Siz de çorbada tuzum olsun diyenlerdenseniz Patreon üzerinden bize destek olabilirsiniz.

https://www.patreon.com/GazeteMustehak


Müstehak

Kâr amacı gütmeyen, derdi sanat olan ve sanatı sizlere ulaştırmanın yeni yollarını bulmak için verdiğimiz uğraşlar sonucu doğan bağımsız bir Müstehak'çı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı