HaberlerVideoYurttan Haberler

Atatürk Kültür Merkezi müdüründen Mimarlar Odası Genel Başkanı için skandal talimat: ‘Polis gereğini yapsın’

AKM Kurum Müdürü, yıkımın başladığı iddiaları üzerine binaya gelen TMMOB Mimarlar Odası yetkilileri için polise müdahale talimatı verdi. Mücella Yapıcı “Yargı süreci tamamlanmadan tek bir kazma dahi vurulamaz” dedi.

Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasında yıkım çalışmaları başladı. Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu ve Mücella Yapıcı’nın da aralarında bulunduğu Mimarlar Odası üyeleri yıkım çalışmalarıyla ilgili bilgi almak için bina önüne geldi. Muhcu yetkililerle yüz yüze görüşmek istedi; fakat içeri alınmadı. Muhcu, daha sonra kapıdaki güvenlik görevlisinin telsiziyle AKM müdürüyle iletişim kurdu. Bu sırada telsiz konuşmasında ilginç diyaloglar yaşandı.

YANIT “TOPLANTIDAYIM” OLDU

Muhcu önce kendini tanıttı daha sonra “Sizlerle görüşmek için girişimlerde bulunduk. Halen kapının önünde bekletiyoruz. AKM yıkımıyla ilgili bir sürecin başlatıldığı bilgisi var. Bunu sizlerle bizzat yerinde konuşmak istiyoruz” şeklinde konuşmasına başladı.
AKM yetkilisi ise “Ben bir toplantıyayım. Bu konuları bakanlıkla görüşerek çözebilirsiniz. Şu anda toplantıdayım” cevap verdi. Muhcu görüşmek için her ne kadar ısrarcı olsa da karşıdaki yetkiliden her seferinde “Toplantıdayım” cevabını aldı. Muhcu, “Açılmış bir davanın tarafıyız. AKM sürecinin müdahiliyiz. Bu nedenle buradayız. Yıkım süreci hükümsüzdür. Bizzat görüşmek ve yapıyla ilgili incelemelerde bulunmak istiyoruz” dedi. Koca ise telsizden yaptığı konuşmada, 34 yıllık kamu görevlisi olduğunu belirterek “Biraz daha usturuplu konuşalım. Ankara’yla bakanlıkla görüşerek bu sıkıntıyı çözebilirsiniz” diye konuştu. Ardından özel güvenlik görevlisine ‘Gerekli açıklama yapılmıştır. Emniyet teşkilatımız orada, gerekeni yapsın’ diye emir verdi.

Atatürk Kültür Merkezi müdüründen skandal talimat:

Atatürk Kültür Merkezi müdüründen Mimarlar Odası Genel Başkanı için skandal talimat: ‘Polis gereğini yapsın’http://www.gazetemustehak.com/ataturk-kultur-merkezi-mudurunden-mimarlar-odasi-genel-baskani-icin-skandal-talimat-polis-geregini-yapsin/

Gepostet von Gazete Müstehak am Dienstag, 13. Februar 2018

 
Kaynak: DHA, Cumhuriyet, Bianet
 


Bize Destek Olmak İster Misiniz?

Kültür sanat alanında olan bitenleri sizlere sansürsüz olarak ulaştırmak için 6 yıl önce yola çıktık! 6 yıla 37 dergi ve binlerce haber sığdırdık!

Siz de çorbada tuzum olsun diyenlerdenseniz Patreon üzerinden bize destek olabilirsiniz.

https://www.patreon.com/GazeteMustehak


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı