DünyadanHaberler

1599 yılında kurulan Globe Tiyatro arşivinde bulunan bazı oyunları ücretsiz olarak erişime açtı

Belkide dünyanın en meşhur tiyatrolarından biri olan “Shakespeare Globe Tiyatrosu”da koronavirüs salgını nedeniyle tüm etkinliklerini iptal eden tiyatrolardan biri.

Neredeyse tüm dünya üzerinde etkili olan koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle bir çok topluluk arşivini sanatseverler için ücretsiz olarak erişime açtı. Son olarak arşivini erişime açanların arasına Globe Tiyatrosu’da katıldı.

Aralarında Shakespeare’in 10 yıldır devam eden “On İkinci Gece”, Venedik Taciri, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Romeo ve Juliet oyunlarının da prova ve sahne arkası görüntülerinin yer alıyor.

Arşivinde şu an için yayınlanan ücretsiz içerikler ağırlıkla prova görüntüleri olsa da görülmeye değer bir arşiv. Eğer dilerseniz 5 euro ödeyerek oyun kiralayabilirsiniz.

Ücretsiz olarak yayınlanan arşivin tamamına erişmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.


Bize Destek Olmak İster Misiniz?

Kültür sanat alanında olan bitenleri sizlere sansürsüz olarak ulaştırmak için 6 yıl önce yola çıktık! 6 yıla 37 dergi ve binlerce haber sığdırdık!

Siz de çorbada tuzum olsun diyenlerdenseniz Patreon üzerinden bize destek olabilirsiniz.

https://www.patreon.com/GazeteMustehak


Müstehak

Kâr amacı gütmeyen, derdi sanat olan ve sanatı sizlere ulaştırmanın yeni yollarını bulmak için verdiğimiz uğraşlar sonucu doğan bağımsız bir Müstehak'çı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı