HaberlerYurttan Haberler

146 gündür cezaevinde bulunan oyuncu Nazlı Masatçı, dün denetimli serbestlikle özgürlüğüne kavuştu.

Yenikapı Tiyatrosu oyuncularından Nazlı Masatçı, bir performanstan dolayı “terör örgütü propagandası” suçlamasıyla yargılanarak hapsedilmişti. Masatçı 146 gün sonra “denetimli serbestlikle” özgürlüğüne kavuştu.

Nazlı Masatçı’nın serbest bırakıldığını ağabeyi Orçun Mastçı  sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

“Hepimizin başından zor günler geçer. Ne mutlu ki bu zor günleri sizlerin desteği ile güçlü biçimde atlattık. Yanımızda olan siz değerli insanlara çok teşekkürler. Bu fotoğrafta bir annenin bakışına sığdırdık güzel günlere hasretimizi. Elbette özel teşekkürü hak eden kurumlar, kişiler var. Onlardan bir kaç gün izin isteyeceğiz teşekkürlerimizi sunmak için. Paylaşımlarımızı beğenen, destek veren, sesimizin gür çıkmasına vesile olan, mektuplarıyla beton duvarları yıkan, bu satırları okuyan herkesin dayanışmasına teşekkürler…

Kaldığımız yerden üretmeye devam edeceğiz.

Cenk de gelecek yanımıza elbet bir kaç gün sonra, hep birlikte şarkılar söyleyeceğiz, dans edeceğiz.

 Nazlı Masatçı denetimli serbestlikle dün akşam özgürlüğüne kavuştu 🎉

NELER OLMUŞTU?

Sanatçılar Nazlı Masatçı’yı Unutmadı!

Direklerarası Seyirci Ödülleri gecesinde “Özgün Yeni Oyun Ödülü”nü alan Bülent Emrah Parlak, ödülünü tutuklu bulunan Nazlı Masatçı ve Cenk Dost Verdi’ye ithaf etti.


Oyuncu ve Milletvekili Barış Atay, sosyal medya hesabından Nazlı Masatçı’nın görüş taleplerine “red” cevabı verildiğini ve bunun nedenlerinden birisinin “Barış Atay’ın görüşmek istiyor olması” olduğunu duyurdu!


Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “Vasıf Öngören Ödülü”nü alan DTCF Tiyatro Bölümü’ndeki görevinden KHK ile ihraç edilen Doç. Dr. Süreyya Karacabey ödülünü “Cenk Dost Verdi ve NazlıMasatçı’ya ithaf etmek istiyorum!” diyerek aldı.


8 Mart’ta Kadınlar Masatçı’yı unutmadı!

8 Mart Emekçi Kadınlar gününde de Nazlı Masatçı unutulmadı. “Nazlı Masatçı’nın Yanındayız!” yazılı pankart Kazım Kızıl tarafından işte böyle tarihe kaydedilmişti..


İsmail Cem Özkan’ın kaleminden Nazlı Masatçı.


Kadıköy Tiyatrolar Platformu’da Masatçı’yı Yalnız Bırakmadı!

2.653 km uzaklıktan Masatçı’ya Özgürlük Mesajı

2.653 km uzaklıktan Millerntor Stadı’ndan 88 gündür sahnelerden uzakta, HAPİSTE olan oyuncu Nazlı Masatçı için özgürlük pankartı açıldı!

Tutuklu bulunan Nazlı Masatçı’yı Sefer Selvi, Evrensel gazetesinde bulunan köşeşine taşıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu